Služby
Hard collection

Hard collection

Hard collection je činnost vymáhání pohledávek v terénu, kde prvořadým úkolem je zajištění úhrady dluhu, případně odebrání předmětu. Jádro našeho týmu tvoří téměř dvě desítky terénních specialistů, často s právním nebo policejním vzděláním. V oboru terénního vymáhání pohledávek se někteří pohybují již přes dvacet let.

Protože povaha naší činnosti nutně není omezena na Českou republiku nebo Slovensko, vyžaduje výborné jazykové kompetence. Základní jazykovou vybaveností našich lidí je angličtina a němčina, někteří disponují také ruštinou, španělštinou nebo arabštinou. Za dobu své praxe jsme tak pro zájmy našich klientů jednali například v Itálii nebo Rusku.

V rámci hard-collection provádíme pravidelné osobní návštěvy dlužníků a zajišťujeme průběžnou komunikaci s nimi. Jednáme diskrétně a férově, a i díky tomu máme výborné výsledky.

Protože si uvědomujeme, že v praxi není třeba pouze předmět odebrat, ale také se o něj adekvátně postarat, máme zkušenosti s celou řadou návazných služeb jako je demontáž technologických celků a výrobních linek, převoz a následné zapojení, uskladnění předmětů nebo jejich ekologická likvidace. V praxi provádíme také ostrahu zařízení a budov.

Speciální kapitolu tvoří služby pro automobilové leasingové společnosti, kdy je po nalezení a zajištění automobilu nutné také zajistit převoz, technickou prohlídku, změnu dokumentace či dokonce prodej.

Debt Recovery Management spolupracuje se společností, která působí na německém trhu v oblasti řešení pohledávek a je schopna pružně a rychle dohledat případná zajištěná vozidla ve skladech tamní policie. Totéž platí pro území Slovenské republiky, Chorvatska či Srbska.